خبر مهم برای متقاضیان طرح یکپارچه خودرو / زمان اعلام قیمت نهایی و تحویل خودروها مشخص شد

سخنگوی وزارت صمت با بیان این که جزئیات قیمت جدید خودروها امروز اعلام می شود گفت: یا این کار را شورای رقابت انجام می دهد یا وزارت صنعت نامه شورای رقابت را اطلاع رسانی می کند.
خبر مهم برای متقاضیان طرح یکپارچه خودرو / زمان اعلام قیمت نهایی و تحویل خودروها مشخص شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، امید قالیباف با اشاره به اینکه سامانه یکپارچه خودرو از امروز برای  چهار گروه از متقاضیان طرح یکپارچه خودرو, به مدت ۳ روز باز شده است افزود: گروه اول کسانی هستند که در مهلت مقرر ۲۰ تا ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ,‌حساب وکالتی ۱۰۰ میلیون تومانی را به نام سازمان حمایت افتتاح کردند اما تاکنون برای ثبت نام مراجعه نکرده اند و  بانک‌ها هم برای آنها پیامک مراجعه ارسال نکرده اند که تعداد این گروه حدود ۱۰ هزار نفر هستند که می توانند ثبت نام کنند.

وی افزود: گروه دوم کسانی هستند که در موعد مقرر, حساب وکالتی با همان مشخصات را افتتاح کرده اند اما بانکها اسامی آنها را به سامانه اعلام نکرده اند که تعداد این گروه هم بیش از ۱۰ هزار نفراست که امکان مراجعه و ثبت نام برای آنها فراهم شده است.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: گروه سوم کسانی هستند که در مهلت مقرر حساب وکالتی افتتاح  کرده اند وارد سامانه هم شده اند اما خودروی مورد نظرشان را انتخاب نکرده اند که تعداد این گرو ه هم حدود ۵ هزار نفر است که می‌توانند با ورود به سامانه esalecar.ir, ثبت نام خود را تکمیل کنند.

به گفته قالیباف علاوه بر این سه گروه, در گروه چهارم افرادی هستندکه خودروهای مورد نظرشان را انتخاب کرده و ثبت نام آنها کامل بوده, اما می‌خواهند خودروی مورد نظرشان خود را تغییر دهند که این افراد نیز می توانند با انتخاب گزینه لغو سفارش,  خودروی خود را تغییر دهند و در  سه روز اعلام شده,  ثبت نام خود را ویرایش کنند. 

وی افزود: متقاضیان باید دقت کنند هنگام ویرایش اطلاعات, گزینه انصراف از طرح را انتخاب نکند زیرا به طور کلی از طرح خارج می شوند و باید گزینه لغو سفارش را انتخاب کرده  و خودروی خود را تغییر دهند.

سخنگوی وزارت صمت با تاکید بر تمدید نشدن مهلت سه روزه ویرایش, اضافه کرد: برای ویرایش های یاد شده,  یک روز هم کافی بوده اما برای ایجاد آرامش و فکر و زمان بیشتر برای ورود به سامانه, مهلت ۳ روزه ای را برای متقاضیان که  حدود ۳۰ هزار نفر هستند، در نظر گرفته ایم.

جزئیات قیمت های جدید خودرو امروز اعلام می‌شود

وی در پاسخ به پرسشی درباره اعلام قیمت جدید خودروها از سوی شورای رقابت در پی این اتفاق, خودروسازان قرار است برنامه تولیدشان را به معاونت حمل و نقل وزارت صنعت ارائه دهند و پس از آن, بررسی کنیم که تقاضا در کدام مدل ها بیشتر هستند.

قالیباف افزود: هر خودرو, دارای  قرعه کشی به لحاظ نوبت دهی است و به این ترتیب به همه متقاضیان این طرح خودرو تعلق خواهد گرفت و برای اینکه تقدم و تاخر زمان تحویل خودرو مشخص شود از قرعه کشی استفاده می‌شود.

به گفته وی, تقریبا اواخر فروردین ماه,‌ رتبه ها و نوبت تحویل خودروهای متقاضیان باید اعلام شود.

 وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قیمتهای جدید خودروها از سوی وزارت صمت اعلام می شود؟ افزود: قیمت‌گذاری جدید خودروها بهتر است از سوی شورای رقابت اعلام و مصوبه شورای رقابت توسط خود این شورا اطلاع‌رسانی شود زیرا اگر ما هم بخواهیم اعلام کنیم با سربرگ شورای رقابت و همان برنامه‌ای که به ما ارائه شده را در اختیار رسانه ها قرار می دهیم.

وی با اشاره به اینکه  بهتر بود مصوبات دستگاه توسط همان دستگاه اطلاع رسانی شود اضافه کرد:‌ این مسئله را حل می‌کنیم یا شورای رقابت انجام می دهد یا وزارت صنعت نامه شورای رقابت را اطلاع رسانی می کند که امروز باید این اتفاق رخ دهد.

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد